09.12.2013

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych

Zdjęcie znalezione na stronie Sztukater.pl

Cześć!

Tak, wiem, że miałam na jakiś czas zniknąć. Zrobiło się jednak luźniej, czasu mam więcej - a pojawiła się kolejna warta uwagi inicjatywa społeczna, tym razem pod przewodnictwem portalu Sztukater.

Tak w skrócie - o co tu chodzi?

Ogólnopolska Zbiórka Darów Kulturalnych ma na celu obdarowanie wielu placówek, których do tej pory nie było stać na stworzenie obszernych miejsc kulturalnych - tak zwanych księgozbiorów podręcznych. 

Chcę wziąć udział w akcji - co mogę podarować od siebie?

1. Książki.

Nie ma znaczenia ilość. Nie ma znaczenia gatunek, tematyka. Te książki nawet nie muszą być nowe!

2. Pieniądze.

Wpłacając dowolną kwotę, przyczyniasz się do ufundowania wnętrza, w którym będzie znajdował się księgozbiór!

3. Artykuły biurowe.

Jakiekolwiek. Kredki, mazaki - wszystkie!

4. Wszelkie materiały, które wspomogą przeprowadzenie akcji.

Jeśli podoba Ci się akcja, chcesz się przyłączyć - przeczytaj o niej więcej tutaj. Pamiętaj, że nawet nie przekazując żadnych darów, możesz pomóc - wystarczy, że udostępnisz informację o wydarzeniu na swoim blogu, facebooku, gdziekolwiek.
Ważne jest, by o akcji wiedziało jak najwięcej osób. Samo udostępnienie - pomaga. Bo udostępniając, być może sprawiasz, że przyłączy się kolejna osoba, ta osoba zaprosi do udziału kolejną, a ta następną... i tak dalej, i tak dalej ;)

Moi kochani blogerzy i czytelnicy - czy pokażecie, że macie siłę przebicia? Przyłączycie się do akcji, zaczniecie werbować ludzi? Pomagajmy - nas wcale nie kosztuje to wiele, a dla kogoś znaczy to dużo!

2 komentarze:

  1. W takim razie potrzebny byłby jakiś banerek reklamowy, który każdy chętny mógłby na swoim blogu zamieścić.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do bannerka - jestem sierotą informatyczną, nie znam się, więc zamieszczam tylko informację ;) O bannerek - jeżeli taki istnieje - należałoby spytać na stronie, którą podlinkowałam.

      Usuń

Drogi Czytelniku!

Jestem wdzięczna za każdy komentarz - nawet krytykę, ważne, by była ona konstruktywna (nie podoba mi się + powód poważniejszy niż 'bo nie'). Chcesz, bym odwiedziła Twoją stronę? Wysil się i napisz sensowny komentarz.